Navigace: Sociologie > Dítě a ministerstvo strachu

Dítě a ministerstvo strachu

Rychlost.cz - poptávka připojení

Dítě a ministerstvo strachu.

 

Ministerstvem strachu označuji Ministerstvo financí České republiky pod vedením pana ministra Andreje Babiše. Uvedené tvrzení je snadno dokazatelné na základě dopisu, který jsem z ministerstva financí obdržel pod čj. MF-73139/2014/56-2 z 13. listopadu 2014:

 

MINISTERSTVO FINANCÍ

Letenská 15, poštovní přihrádka 77

118 10 Praha 1

V Praze dne 13. listopadu 2014

Č. j.: MF-73139/2014/56-2

 

Věc: Vyrozumění o vyřízení stížnosti ve věci nereagování na podání ze dne 31. 5. 2014

 

Referent: Marie Unzeitigová, l. 2548

 

Vážený pan

Ing. Ivo P a t t a

Na Šafránce 11

101 00 Praha 10

ivopatta@seznam.cz

 

Vážený pane inženýre,

elektronické podání určené „panu ministrovi financí Ing. Andreji Babišovi“, které jste odeslal v sobotu 31. května 2014 na podatelna@mfcr.cz, bylo po přidělení PID: MFCR4XFDAZ postoupeno podatelnou úřadu dne 2. června 2014 sekretariátu pana 1. místopředsedy vlády a ministra financí za účelem jeho předání adresátovi. Stížnost na nevyřízení tohoto podání v příloze s přednáškou „Sociálně ekonomická hlediska podpory rodin“, datovaná “V Měchenicích 21. 8. 2014“ a adresovaná vicepremiérovi a ministru financí, s ohledem na tuto skutečnost byla rovněž předána výše uvedenému oddělení.

Přezkoumáním stížností napadeného postupu při vyřizování Vámi opakovaně urgované věci bylo zjištěno, že na předmětné podání bylo reagováno panem 1. místopředsedou vlády a ministrem financí rovněž elektronicky dne 28. srpna 2014. Z elektronické adresy

Andrej.Babis@mfcr.cz bylo Vám odesláno na e-mailovou adresu ivopatta@seznam.cz poděkování za přednášku „Sociálně ekonomická hlediska podpory rodin“ s omluvou za pozdní odpověď. Současně jste byl ujištěn, že materiál adresát probere s kolegy.

 

Námitka ve stížnosti, že zaměstnanec MF, který s materiálem následně manipuloval, nerespektoval úzus, který jasně říká, že doručená poštovní zásilka nemůže zůstat bez odpovědi, byla s ohledem na výše uvedený výsledek přezkoumání shledána nedůvodnou.

 

S pozdravem

Ing. Lucie Veselá, CIA

pověřená ředitelka

odboru Interní audit a inspekce

 

Přímo z obsahu dopisu MF ČR z 13. 11. 2014 plynou následující důkazy:

  1. Dne  31. května 2014 jsem odeslal e-mail s přílohou  Sociálně ekonomická hlediska podpory rodin II.pptx (986 kB)
  2. Dne 2. června 2014 byl můj e-mail předán na sekretariát pana ministra Andreje Babiše.
  3. Dne 21. srpna 2014 jsem poslal stížnost s tím, že MF ČR více než 6 týdnů na moje podání nereagovalo.
  4. Následně jsem byl prostřednictvím e-mailu z 28. srpna 2014 ujištěn panem Babišem, že „materiál probere s kolegy“.
  5. Odbor interního auditu MF ČR s odvoláním na ujištění pana A. Babiše, že „materiál probere s kolegy“, shledal v dopise ze 13. 11. 2014 moji stížnost jako nedůvodnou (!). Kontrolní orgán MF ČR tak z hlediska věcné argumentace zcela účelově zaměnil nic neříkající osobní ujištění pana ministra že „materiál probere s kolegy“, za dodnes nevypracované a neodeslané písemné stanovisko MF ČR k materiálu „Sociálně ekonomická hlediska podpory rodin“.
  6. Místo toho, aby pan ministr dal pokyn k vypracování odborného stanoviska, dal pokyn kontrolnímu odboru, aby obtížný hmyz jménem Ivo Patta zahnal na útěk prohlášením, že pokyn kolegům je totéž co vyřízení spisu. Na základě uvedených faktů mohu jen suše konstatovat, že kontrolní orgán ministerstva financí se stal pouhou loutkou pana ministra A. Babiše.  
  7. To jsem ještě dal A. Babišovi formulací v závěru mé stížnosti prostor, který mu umožňoval se z toho vylhat. Přímo jsem mu nabídl možnost svést celou věc na někoho jiného (Moje stížnost proto směřuje vůči zaměstnanci MF ČR, který s materiálem následně manipuloval, aniž by se obtěžoval respektovat úzus, který jasně říká, že doručená poštovní zásilka nemůže zůstat bez odpovědi). 
  8. Arogance panu Andreji Babišovi ale zavelela udělat to, co se dotyčnému jistě již dříve mnohokrát osvědčilo. Zadupat, tentokrát prostřednictvím kontrolního orgánu ministerstva financí a s potěšením pozorovat, jak ten druhý hází ručník do ringu, otáčí se a utíká, co mu nohy stačí. 

 

To se ale pan ministr financí Babiš spletl. Druhé kolo je již připraveno přednáškou „Sociálně ekonomický audit vyspělého sociálního státu“.  V pondělí 24. 11. 2014 jsem ji odpřednášel na konferenci RELIK 2014 na VŠE v Praze. Přednášku doplněnou o informace ze Slovenska  jsem také uplatnil v pátek 28. 11. 2014 na konferenci Rodina a civilizácia v Bratislavě. V obou jmenovaných přednáškách na základě faktů dokazuji, že sociální stát je ekonomy veden ke krachu.  Je to mimo jiné způsobeno ekonomy – bankéři, kterými je sociální stát trhán jako hladovými psy na kusy. Důkaz? Tady je v podobě II. důchodového pilíře, který je pouhým účelovým bankovním produktem. Jeho jedinou úlohou je tunelování státem garantovaného I. důchodového pilíře ve výši 10,7 % z odvodu sociálního pojištění za každého klienta penzijních fondů! Další, druhý důkaz je uveden v článku „Příběh jednoho bankéře“. Dostupné na adrese:  http://sociologie.netstranky.cz/6-cast-pribeh-jednoho-bankere.html

Obrázek o tom, jak je situace vážná, si lze udělat z následujících e-mailů datovaných 22. 10. 2014 a 2. 11. 2014:  

 Původní zpráva ----------
Od: Babiš Andrej Ing. <Andrej.Babis@mfcr.cz>
Komu: Ivo Patta <ivopatta@seznam.cz>
Datum: 2. 11. 2014 11:22:11
Předmět: Re: Porodné pro vyšší porodnost? Budu se o Vás muset zmínit v přednášce na konferenci v Bratislavě!

Vazeny pane sme v koalici my mame ve clade jen sest ministru vladu ovlada cssd my sice bojujeme ale kdu nas nepodporuje a je rozhazovacna jak cssd s vasima nazory muzu souhlasit
Pekny den


Andrej Babiš


22. 10. 2014 v 15:51, "Ivo Patta" <ivopatta@seznam.cz<mailto:ivopatta@seznam.cz>>:

Dobrý den.

Pane místopředsedo vlády,

právě jsem se díval na to, jak koalice projednává v poslanecké sněmovně zvýšení výdajů na porodné, to celé na základě zdůvodnění paní ministryně M. Marksové, že porodné rozšířené na druhé dítě přinese vyšší porodnost. Nejen že to není pravda, jedná se přímo o lživé tvrzení!

Dovolte mi citovat z Důvodové zprávy (v příloze), k Integrovaným reformám, důchodové a sociální pro Českou republiku (dostupné ke stažení na adrese: http://www.cssd.cz/soubory/ke-stazeni/reformy-2011/pata.pptx ), následující slova: ... Zrušit porodné. Porodné je zavedeno v zemích EU a jeho vliv na porodnost je nulový. Představuje tedy neodůvodněné zatížení veřejných financí.

Plně chápu, že jste jako ekonom v sociálně ekonomických otázkách pouhým laikem. Nechtějte ale, abych Vás musel obviňovat nejen z toho, že nechápete sociální problémy, což je u ekonoma v normálu. Především nechtějte, abych Vás musel obviňovat, že rozhazuje peníze ze státní pokladny na základě nesmyslných argumentů ministryně M. Marksové.

Jako ekonom byste jistě odmítl investovat peníze do bankrotujícího podniku bez nutných opatření, které by zaručily jeho další rozvoj a proto i návratnost investic. Právě sociální stát je dnes nepochybně bankrotujícím podnikem. Otevřete prosím jako ekonom Andrej Babiš své oči! Podívejte se pravdě do očí! Co to děláte v případě bankrotujícího podniku - sociálního státu? Namísto tolik potřebné restrukturalizace a konsolidace jen vyhazujete další miliardy korun ze státního rozpočtu na základě přání sociálně demokratické ministryně.

Dovolte abych Vám připomněl, že to budete právě Vy, ministr financí Andrej Babiš, kdo bude následně skládat ve vládě B. Sobotky účty ze svého hospodaření se státní pokladnou České republiky.

S pozdravem
Ivo Patta
Příloha 1

 
© sociologie.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma